Ilmatyynyalukseni on täynnä ankeriaita.
Mijn hovercraft zit vol palingen.
Watashi no hobākurafuto wa unagi de ippai des.

Říjen 2010

Prašná brána a Židovské muzeum

29. října 2010 v 19:28 Kultura
Dnes jsme si s kamarádkou udělaly kulturní den a byly jsme navštívit dvě výstavy. Na výstavy většinou moc nechodím, ty bez výkladu takřka nemají cenu a na ty s výkladem se musí ve skupince, navíc bývají drahé. S kamarádkou jsme ale nějak chtěly zabít čas, tak jsem našla dvě výstavy na téma, která mě zajímají - husitství a holocaust. Stručně popíši své dojmy.

Marnost nad marnost

28. října 2010 v 12:04 Má tvorba
Abych vás nezahlcovala stále jen písničkami a cizí tvorbou vůbec, sem tam napíšu i něco vlastního. Začnu zveřejňovaným již napsaných básní. Většina mých básní se odvíjí od mých pocitů, ale berte to, prosím, s nadsázkou, mám velké sklony přehánět. Nicméně jako první publikuji báseň o škole, která nese název Marnost nad marnost. Je o marnosti studia, zvláště pak na českých gymnáziích, kde se Vás snaží naučit vše, v důsledku čehož Vás nenaučí nic. Ne že bych měla nějaký extra silný odpor ke škole, ale často mám opravdu pocit velké marnosti.

Blut im Auge

27. října 2010 v 12:46 Hudba
Konečně jsem našla anglický překlad k písni Blut im Auge od německé folk metalové kapely Equilibrium, takže jsem ji mohla přeložit. Přiznám se, že jsem se toho trochu bála poté, co jsem zjistila, že Blut im Auge znamená Krev v oku. Ale jak jsem nyní zjistila, je to docela neškodná písnička o jakési záhadě, která nám není prozrazena. Ještě musím dodat, že ten klip je fakt epesní.

From Afar

24. října 2010 v 15:30 Hudba
Jedna z mých dvou nejoblíbenějších písniček od kapely Ensiferum se jmenuje From Afar, což znamená Zdaleka. Existuje k ní i oficiální klip, který není zas tak zajímavý či akční, ale můžete si v něm prohlédnout všechny členy kapely. Podle písně bylo pojmenováno celé album z roku 2009, kdy měli poprvé k dispozici sbor, který zazní i v této písni.

Vodka

21. října 2010 v 15:21 Hudba
Vážení čtenáři, dnes tu mám píseň s názvem Vodka, od finské folk metalové kapely Korpiklaani. Pro ty, co slyší o Korpiklaanech poprvé, dodala bych, že tato kapela je zajímavá tím, že používá různé pro metal netradiční hudební nástroje, které se ani neodvážím vyjmenovávat (jako příklad uvedu housle). Nakonec tradičně vyjádřím svůj názor - tedy že se mi, jinak bych ji sem nedávála, že..., tahle písnička líbí, je taková veselá a plná energie a co hlavně, zpívá se v ní o chlastu, a to je pro nás alkoholiky největší eufonie (just a joke). Takže přeji příjemný poslech a doporučuji nastavit zvuk na "plný pecky", jinak to nemá správné grády.

Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Zločin a trest

15. října 2010 v 17:51 Literatura a film
Včera v noci nebo dneska brzy zrána, prostě kolem půlnoci, jsem dočetla povinnou četbu, kterou byl román Zločin a trest od Fjodora Michajloviče Dostojevského. Krátce bych shrnula své pocity, dojmy a názory na toto dílo.