Ilmatyynyalukseni on täynnä ankeriaita.
Mijn hovercraft zit vol palingen.
Watashi no hobākurafuto wa unagi de ippai des.

Srpen 2011

Brutal Assault 2011

16. srpna 2011 v 13:48 Kultura
Přináším report z Brutalu. Jelikož core není zrovna můj styl hudby a jela jsem na Brutal v podstatě jen kvůli Turisas, Northeru, který svou účast zrušil, a později i Týru, moc kapel se mi nelíbilo dost na to, abych je chválila. Tedy toto bude spíše kritický článek - ale ne ke kapelám, nýbrž k organizaci.

Rare Exports

1. srpna 2011 v 21:35 Literatura a film
Také už Vám lezou krkem všechny ty americké vánoční pohádky s tlustým usměvavým Santou? Tak si pusťte finský vánoční příběh Rare Exports. Na recenze fakt nejsem dobrá, takže nečekejte nějaké představování filmu. Nechci Vám ani vyzradit děj. Takže jen napíšu, že film dle mého názoru stojí za shlédnutí (pokud nejste fanouškem americkým vymýváren mozků). Kdo znáte Finy, nic Vás nepřekvapí, ale Vám nefinofilům bude připadat opravdu zvláštní.

Akorát mě mrzí, že jsem nenašla pasující titulky a musela jsem doslova neustále přečasovávat, nevím, který debil to tak kreténsky načasoval, že titulky se zpožďovaly každou sekundu víc a víc. Naštěstí mám na to přehrávač, kde k posunu stačí zmáčknout jediné tlačítko.


Užijte si neklišoidní a opravdu zvláštní pojetí Vánoc a možná přijdete na to, proč je slovo Santa tak podobné slovu Satan.

Muhahá!

P. S. Film má i své oficiální stránky. Heslo "this Christmas everyone will believe in Santa Claus" je opravdu výstižné.